Dla kogo, dlaczego i w jakim celu?

Na każdym etapie rozwoju przedsiębiorstwa pojawiają się inne problemy i wyzwania. Startupy szukają swojego miejsca na świecie i modelów biznesowych, “piwotując” odkrywają siebie na nowo. Dojrzałe firmy wypatrują kolejnych źródeł zysku i próbują od nowa nabrać wiatru w żagle. Korporacje, w niekończącym się procesie optymalizacji i usprawnień, czasem muszą “wrócić do podstaw”, od nowa zrozumieć i przywrócić znaczenie ideom, które kiedyś zapewniły wielką ekspansję.

3px na każdym z tych etapów pozwala dostrzec rzeczy, których z perspektywy firmy jeszcze – albo już – nie widać. Dzięki temu, łatwiej jest nie tylko “wyrabiać normy i realizować cele”  ale przede wszystkim podejmować kluczowe decyzje.

Dla Startupów

Jeśli przyszedł Ci do głowy Genialny Pomysł i teraz pragnąc dołączyć do grona jednorożców, tworzysz przełomowe MVP,  poszukujesz inwestorów albo szykujesz się do kampanii reklamowej… 3px pomoże Ci zrozumieć co naprawdę cennego jest w Twoim pomyśle, które z Wielkich Idei, są tak naprawdę drobnymi pomysłami, a które mogą stać się źródłem wielkich pieniędzy.

Gdzie jest wartość?

W startup’owym zapale powstają dziesiątki pomysłów, konceptów, wariantów, “piwotów”… ich twórcy żyją swoim dziełem, pasjonują się nim i ekscytują. W efekcie, każda ich idea jest interesująca, godna promowania i umieszczenia w finalnym produkcie. Brak dystansu i zdolności spojrzenia na swoje dzieło oczami konsumentów sprawia, że prawdziwa wartość pomysłu gubi się nieprzebranej mnogości “ficzerów”. Każda decyzja: co dodać, co pomiąć, na czym się skupić, a co odłożyć na później jest niekończącym się potokiem bolesnych, emocjonalnych debat.

Ziarno od plew

Metodologia 3px pozwala innowatorom i twórcom spojrzeć na swoje dzieła z dystansu i zrozumieć co naprawdę tworzy ich wartość. W efekcie, banalne staje się odrzucenie niespójnych z tą ideę elementów czy funkcjonalności. W efekcie, startup może skupić wszystkie swoje siły i zasoby na tym, co naprawdę pozwoli mu osiągnąć sukces.

Dla MŚP

Jeśli Twoja firma działa, ale uważasz, że może osiągnąć więcej, że nie wszystkie szanse zostają wykorzystane, że brak jest pewności przy podejmowaniu decyzji, że gdzieś w przyszłości czai się problem, albo wielka szansa… 3px pomoże Ci doprecyzować cele i połączyć ze sobą “luźne końce” firmowych idei.

Gdzie jest wzrost?

Poddane presji rynku firmy starają się reagować najlepiej jak potrafią. W efekcie, z czasem, ich kurs zaczyna przypominać zygzak, a oferta mniej lub bardziej przypadkowo stos zalet. Pracownicy zaczynają się zniechęcać, a szefostwo robi nerwowe. Konieczne jest uporządkowanie sytuacji, wywalenie balastu za burtę i obranie konkretnego kursu… niestety, łatwiej to powiedzieć niż zrobić.

Drugi oddech

Metodologia 3px pomaga firmom zrozumieć, jak wykorzystać bieżącą sytuację rynkową, aby przyspieszyć swój rozwój. Uzyskana klarowność i zrozumienie konceptów biznesowych wewnątrz całej organizacji pozwala zaangażować wszystkich pracowników w rozwój firmy. Argumentacja “za” lub “przeciw” konkretnym pomysłom staje się oczywista i oparta o racjonalne, biznesowe przesłanki.

Dla korporacji

Każda korporacja poszukując wzrostu tworzy własne narzędzia i przeprowadza badania ucząc się na udanych oraz nieudanych projektach. Systematycznie pojawiają się nowe elementy marketingowego “narzędziownika”. Niestety, z czasem sprawdzone i doskonale funkcjonujące rozwiązania, tracą swoje zalety, ograniczając rozwój firmy. Pomimo to, ciągle stanowią “kamień węgielny” firmowej wiedzy…

Bagaż doświadczeń

“Już tego próbowaliśmy”, “wiemy, że się nie uda” czy “badania mówią, że nie.. ” to frazy powszechnie słyszane na spotkaniach w wielkich korporacjach. I wszystko jest na pewno pewne. Ale gdzieś w kuluarach pracownicy wiedzą, że wcale nie jest tak różowo i wcale nie “na pewno”. W efekcie kurs akcji nie zwyżkuje tak, jak powinien, a od czasu do czasu pojawiają się informacje o upadku kolejne firmy typu Enron, Pan Am czy Polaroid…

Wszyscy razem

Metodologia 3px pozwala zarządom oraz zespołom w wielkich firmach, spojrzeć na siebie oraz swoje marki świeżym okiem, dostrzec zmiany, które przeszły niezauważone i uświadomić sobie, które z nich ograniczają wzrost i pochłaniają cenny czas oraz zasoby. 3px pozwala doprecyzować kierunki rozwoju oraz stworzyć gradację ważności i przydatności stosowanych rozwiązań.

Uwolnienie zasobów oraz globalne uzgodnienie celów gwarantują korporacjom rozwój w wielkiej skali.

Przeczytaj jak w praktyce może wyglądać opracowanie 3px dla Twojej firmy.

Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcesz zapisać się do newslettera BIllion Dollar Questions, gdzie publikujemy ciekawe informacje marketingowe w kontekście metodologii 3px.

Twoje imię: Adres email


Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Fantastilliard Ltd. 590 Kingston Road, London SW20 8DN. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.